Drobečková navigace

Úvod > Služby > Kódování autoskel

Kódování autoskel

Provádíme kódování skel automobilů CEBIA - údaje o označených vozidlech jsou předávány do policejní databáze spravovanou OCIS – oddělení centrálních informačních systémů Policejního prezídia Policie České republiky s možností přístupu INTERPOLU. Toto značení uznávají pojišťovny Allianz, Kooperativa aj. Vozidlo je možno označit dvěma způsoby: individuálním kódem, nebo VIN kódem(číslem karoserie). Kódy mohou být pískovány nebo leptány.

Cebia - zabezpečení automobilů

Cebia, spol. s r. o. jako první, v roce 1991, zavedla v ČR systém bezpečnostního značení automobilových oken kódem SBZ OCIS, který byl vyvinut ve spolupráci s Policií ČR. Principem je faktické znehodnocení vozidla pro zloděje.

Systém SBZ OCIS

Systém SBZ OCIS (Systém Bezpečnostního Značení OCIS) je možno realizovat okamžitě na místě. Provádí se technologií pískování, používá pro označení vozidla speciální kód Cebia, který byl vyvinut v roce 1991 ve spolupráci s Policií ČR, kód obsahuje 7 alfanumerických znaků lze realizovat okamžitě a na počkání.

Systém EUROVIN OCIS

Systém EUROVIN OCIS je potřeba předem objednat. Provádí se technologií pískování, používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla – VIN = identifikátor jednoznačně popisující identitu vozidla, obsahuje vždy 17 alfanumerických znaků je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního vozidla.

Kódování autoskel

Nedílnou součástí značení oken SBZ OCIS, EUROVIN OCIS a SOZ OCIS je registrace vozidla v mezinárodním informačním Systému OCIS, který slouží mimo jiné policii a privátním organizacím pro identifikaci označených vozidel nejen v ČR, ale zvláště pak v zahraničí. Registrace vozidla v Systému OCIS nabízí majiteli vozidla pokrádežový servis pracoviště HelpDesk OCIS v případě odcizení vozidla. Jako příklad těchto služeb uveďme dopravu nalezeného vozidla ze zahraničí. Doprava, respektive cena dopravy odcizených vozidel nalezených mimo republiku, je často tak drahá, že řadě motoristů znemožňuje navrácení vozidla. A právě tato doprava vozidla zpět do ČR je klientům Cebia, spol. s r.o. plně hrazena.

Mechanické zabezpečení

Kromě kódování autoskel nabízíme rovněž montáž mechanického zabezpečení.

Volejte +420 739 305 550 nebo Nám napište