Oficiální zastoupení největšího českého výrobce tažných zařízení SVC GROUP s.r.o. SVC Náchod
Tažná Olomouc

Monti-Zet – Rady a Tipy

Připravili jsme pro vás následují rady a tipy související s montáží tažného zařízení.

Montáž tažného zařízení

Po nákupu tažného zařízení je třeba provést jeho montáž a následné přihlášení TZ na Dopravně správním odboru místně příslušného úřadu. Tažné zařízení je podle evropské normy i českého zákona zařízení určené k odborné montáži, proto ji mohou provádět jen odborné firmy, nejlépe s pověřením k montáži dané značky tažného zařízení. O pověření je dané firmě vystaven dovozcem/výrobcem certifikát. Montážní firma ručí za provedení práce a řádné vyplnění typového listu, což je předpoklad pro bezproblémové přihlášení. Při zápisu tažného zařízení na úřadě může dojít ke kontrole, zda je montážní firma vedena v seznamu pověřených servisů v databázi na Ministerstvu dopravy ČR.

Více informací o montáži tažného zařízení.

Přihlášení tažného zařízení

Pro přihlášení tažného zařízení je nutno dodat potřebné doklady. Pro naše zákazníky zajišťujeme přihlášení tažného zařízení, v případě vozidel přihlášených v Olomouci pak dokonce zdarma.

Více informací o přihlášení tažného zařízení.

Popis zapojení zásuvky tažného zařízení

Při volbě takžného zařízení se musíte rozhodnout i jaký druh elektrické zásuvky zvolíte, existují totiž 7-mi a 13-ti pinové zásuvky. Rozšířená je sedmipinová zásuvka, nicméně z praktického hlediska je vhodné na nová vozidla montovat zásuvku třináctipinovou. Jednak se 13-ti pinová zásuvka používá například u karavanů, dále u nosičů kol, povinně pak mají třináctipinovou zásuvku všechny bržděné vozíky nad 750kg vyrobené po roce 2009. Připojení vozíku se 7-mi pinovou zásuvkou se pak snadno provede pomocí přechodky.

Více informací o elektrickém zapojení zásuvky tažného zařízení.

Volejte +420 739 305 550 nebo Nám napište

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.