Drobečková navigace

Úvod > O nás > Rady a tipy

Monti-Zet – Rady a Tipy

Připravili jsme pro vás následují rady a tipy související s montáží tažného zařízení.

Montáž tažného zařízení

Po nákupu tažného zařízení je třeba provést jeho montáž a následné přihlášení TZ na Dopravně správním odboru místně příslušného úřadu. Tažné zařízení je podle evropské normy i českého zákona zařízení určené k odborné montáži, proto ji mohou provádět jen odborné firmy, nejlépe s pověřením k montáži dané značky tažného zařízení. O pověření je dané firmě vystaven dovozcem/výrobcem certifikát. Montážní firma ručí za provedení práce a řádné vyplnění typového listu, což je předpoklad pro bezproblémové přihlášení. Při zápisu tažného zařízení na úřadě může dojít ke kontrole, zda je montážní firma vedena v seznamu pověřených servisů v databázi na Ministerstvu dopravy ČR.

Více informací o montáži tažného zařízení.

Přihlášení tažného zařízení

Pro přihlášení tažného zařízení je nutno dodat malý, velký technický průkaz a plnou moc od majitele nebo pokud je vozidlo na firmu, tak jednatele. Plná moc nemusí být pro tento úkon změny ověřená. Pro naše zákazníky zajišťujeme přihlášení tažného zařízení ZDARMA spolu se zapůjčením náhradního vozidla také ZDARMA.

Více informací o přihlášení tažného zařízení.

Popis zapojení zásuvky tažného zařízení

Při volbě takžného zařízení se musíte rozhodnout i jaký druh elektrické zásuvky zvolíte, existují totiž 7-mi a 13-ti pinové zásuvky. Rozšířená je sedmipinová zásuvka, nicméně z praktického hlediska je vhodné na nová vozidla montovat zásuvku třináctipinovou. Jednak se 13-ti pinová zásuvka používá například u karavanů, dále u nosičů kol, povinně pak mají třináctipinovou zástrčku všechny bržděné vozíky nad 750kg vyrobené po roce 2009. Připojení vozíku se 7-mi pinovou zásuvkou se pak snadno provede pomocí přechodky.

Pro karavany je třeba počítat s rozšiřovací sadou doplněnou o stálé a spínané napájení, která je za příplatek ke standartní 13-pólové zásuvce.

Více informací o elektrickém zapojení zásuvky tažného zařízení.

Volejte +420 739 305 550 nebo Nám napište